Požár odpadu v areálu Vrakoviště 17.9.2016

Dne 17.9 v 18:45 byl jednotce vyhášen požární poplach.Jednotka vyjela s vozem CAS 32 T815 na nahlášený požár haly a autoservisu ve Vojkovicích, ze kterého nakonec bylo pálení odpadu v areálu vrakoviště. Po rozhodnutí Velitele zásahu jsme provedli uhašení a následnou kontrolu požářiště a poté jsme se vrátili zpět na základnu.

Padlý strom na vozidlo Vojkovice 2.7.2016

Dne 2.7.2016 v 12:53 byl jednotce vyhlášen poplach.Jednalo se o spadlý strom ve Vojkovicích. Strom částečně spadnul na zaparkovaná auta,pomocí motorové pily byl strom rozřezán ještě před příjezdem HZS.

Požár odpadu v budově

Dne 11.10.2015 krátce před 16.h jednotka zpozorovala při kondiční jízdě stoupající černý dým,přerušila kondiční jízdu a vydala se na místo odkud vycházel kouř.Na místě zjištěno že se jedná o požár odpadu v budově která je využívána jako útočiště osob bez domova. Jednotka provedla likvidaci požáru v dýchací technice.Na místo dorazili také HZS Kralupy a JSDH Úžice.

Požár lesního porostu Pískovna Vojkovice 

Dne 9.8.2015 krátce před 17h. byl jednotce vyhlášen požární poplach. Na místě průzkumem zjištěno že se jedná o požár suché trávy a borovic o ploše cca 15x20 m jednotka provedla lokalizaci ještě před příjezdem ostatních jednotek PO a následnou likvidaci. Na místo se dostavili také jednotky HZS Neratovice a JSDH CHlumín.

Požár strniště Zálezlice

Dne 31.7.2015 v 9:53hod. byl jednotce vyhlášen poplach na požár slámy. Po příjezdu na místo a dohodě s Velitelem zůstala naše jednotka jako záloha na místě. Jednotka přijela jako druhá po HZS Neratovice potom dorazily i jednotky Kly a Chlumín.

Požár Bio odpadu u Hřbitova v Hostíně u Vojkovic

Dne 23.7 v 19:50 byl jednotce vyhlášen požární poplach. Jednotka vyjela na požár kontejneru na Bioodpad na hřbitově v Hostíni u Vojkovic. Průzkumem zjištěno že požár zasáhl polovinu kontejneru, jednotka provedla pomocí rychlozásahu lokalizaci požáru ještě před příjezdem HZS Neratovice a poté důkladné prolití kontejneru. Před odjezdem jednotka HZS Neratovice provedla kontrolu pomocí termokamery a poté se jednotky vrátili na své základny.

Pátrání po pohřešované osobě 

Dne 25.6 v 8:14 na žádost Policie ČR nám byl vyhlášen poplach na pátrání po pohřešované osobě. Dne 24.6 v noci nad naší obcí kroužil vrtulník z termovizí ale neúspěšně. Pohřešovaná osoba byla nalezena živá a předána přivolané Zdravotnické službě 

Požár bytu

Dne 4.6 v 16:58 nám byl vyhlášen požární poplach.Vyjeli jsme na požár bytu v bytovce v obci Hostín u Vojkovic na místě zasahovali také HZS Neratovice a JSDH Chlumín.

Technická pomoc

Jednotka vyjela dne 7.1.2015 v 15:20 na žádost občana pořezat 2 stromy hrozící pádem na garáže.

Požár balíků slámy

jednotka byla vyslána dne 20.8.2014 ve večerních hodinách na požár balíků slámy kde zůstávala až do ranních hodin hlídat a dohašovat skrytá ohniska....

 

Požár stavební buňky 

Jednotka na ohlášení operačního střediska vyjela 22.7.2014 v 00:29hod. na požár stavební buňky do obce Hostín u Vojkovic společně s HZS Neratovice a JSDH Chlumín.

Padlý strom 

Naše jednotka vyjela 08.07.2014 v 17:09 na padlý strom do Hostína u Vojkovic. Jednalo se o vzrostlý smrk, který padl přes dvě zahrady a poničil ploty. 

Padlé stomy

Na ohlášení operačního střediska vyjela naše jednotka 08.07.2014 ve 12:52 na padlé stromy na komunikaci směrem z Vojkovic na Hostín u Vojkovic. Dále zasahovaly jednotky HZS Kralupy,HZS Neratovice, JSDH Veltrusy a JSDH Chlumín.

DN OA

Naše jednotka vyjela dnes 15.6.2014 ve 20:34 za obec Vojkovice směr Křivousy na ohlášení občana na dopravní nehodu OA převráceného ve škarpě na střeše. Nehoda se obešla bez zranění.

Požár garáže napojené na RD 

Dne 14.4.2014 ve 14:56 Na ohlášení operačního střediska jednotka vyjela na požár garáže napojené na RD. Po příjezdu s jednotkou HZS Kralupy jednotka asistovala u prací HZS.

Požár BIO odpadu

Dne 6.4.2014 v 14:26 byla jednotka vyslána na požár BIO odpadu. Jednalo se o požár ještě pozůstalého bordelu z povodní 2013. Zasahovalo se 2 proudy C. Po uhašení se dojelo natankovat k Bukolskému přívozu, kde byla zřízena čerpací stanice pokud by bylo potřeba více vody.  

DN v obci Úžice

Dne 20.3.2014 v 18:22hod. Jednotka asistovala při DN 2 osobních aut bez zranění v obci Úžice. prováděli jsme řízení dopravy a po odjezdu HZS Kralupy jsme na místě zůstali jako záloha, po odstranění poškozených aut byla uklizena komunikace a navrátili jsme se na základnu.

Padlý strom v Kralupech nad Vltavou

Dne 4.8 v 19:24:44 vyjela jednotka na spadlý strom přes pozemní komunikaci v Kralupech nad Vltavou u firmy Mero.

Úklidové a čerpací práce

07.06.2013 08:00

do 22.06.2013

Zasahovalo : 10 osob, 192 hodin

Činnost : čerpání a odčerpávání, týlové práce, práce na vodě, doprava pitné vody a potravin, úklidové práce

Spolu s :          ZÚ Armády ČR Rakovník                    HZS Vyškov                 SDH Frýdlant                        

                                                                               HZS Hlučín                  SDH Ledčice

                                                                               HZS Říčany                 SDH Dřínov                                                                          

                                                                               HZS Kladno                 SDH Podolanka

                                                                                                                 SDH Bukovice

                                                                                                                  SDH Skomelno

                                                                                                                  SDH Olomučany

                                                                                                                  SDH Loukovec

 

Úklid komunikace v obci Vojkovice

05.06.2013 08:30

Zasahovalo : 7 osob, 8,5 hodiny

Činnost : úklid komunikace a okolí, čerpací stanice

Spolu s : Záchranný útvar armády ČR Rakovník

 

Doprava zákládních potravin

04.06.2013 09:00

do 05.06.2013

Zasahovalo : 8 osob, 19 hodin

Činnost : průzkum, práce na vodě, doprava pitné vody a potravin, čerpání a odčerpávání vody

 

Evakuace obce Dušníky

03.06.2013 14:00

Zasahovalo : 6 osob, 1,5hodiny

Činnost : průzkum, evakuace osob plošná

Spolu s :          SDH Veltrusy

 

Evakuace obce Bukol

02.06.2013 18:57 další evakuace 03.06.2013 v  04:00

Zasahovalo 10 osob, 5hodin

Činnost : průzkum, evakuace osob plošná, zřízení a zajištění provozu evakuačního střediska

Spolu s :          HZS Kralupy                                       SDH Dřínov

 

Evakuace domu s pečovatelskou službou

02.06.2013 13:17

Zasahovalo 7 osob, 5hodin

Činnost : průzkum, evakuace osob objektová, evakuace předmětů a jiné (provizorní hráz z písku)

Spolu s :          HZS Kralupy nad Vltavou                   SDH Veltrusy

 

Spadlý strom přez silnici

4.10.2012 jednotka vyjela na spadlý strom mezi obcemi Křivousy a Bukol. 

Technická pomoc v Obci Zeměchy

V úterý 11.9.2012 ve 14:30hod naše jednotka vyjela na technickou pomoc do obce Zeměchy, která večer z pondělí na úterý byla zaplavena a na ulicích zůstalo usazené bláto a ve sklepech voda.Jednotka se vracela až ve večerních hodinách a to ve 22:30hod. 

Požár kabelů

4.7.2012 v 00:20 Jednotka na ohlášení občana vyjela na požár kabelů na polní cestě mezi vesnicemi Vojkovice a Zlosyň. Požár byl úmyslně založen z důvodu vypalování meďi.

Požár Bášť 

Jednotka dne 30.4 v 16:35 vyjela na požár silážní jámy do obce Bášť.
Po příjezdu na místo události naše jednotka na žádost Velitele zásahu zahájila hasební práce v dýchací technice.Po lokalizaci a následné likvidaci požáru si náš člen všimnul že z ničeho nic začala hořet střecha přilehlého objektu.Zahájili jsme tedy opět hasební práce a postupné rozebírání střechy! Kolegové pomocí termokamery sledovali skrytá ohniska až do úplného uhašení! Poté jsme se odebrali zpět na základnu a pokračovalo se s přípravami na pálení čarodějnic.

Autonehoda OA Škoda Fabia

10.12.11 Naše jednotka hned po příjezdu do hasičárny, ze školení dýchací techniky, byla požádána občany o pomoc při automobilové nehodě. Kdy automobil Škoda Fabia skončil po smyku na namrzlé vozovce na střeše vozu. Po příjezdu na místo nehody se s naší pomocí podařilo otočit automobil na všechny 4 kola a zajistit místo nehody, tak aby nedošlo k jinému neštěstí či katastrofě. Poté se čekalo na zajištěný odtah vozidla. Po naložení vozidla, obdržel Náš tým velké poděkování ze strany poškozeného.

Požár letní kuchyňky Bukol

28.10.2011 byla naše jednotka povolána k požáru letní kuchyňky v obci Bukol. Po uhašení naše jednotka zůstávala na místě cca 2 hodiny a fungovala jako dozor.

Cvičný výjezd

17.9.2011 si náš starosta Tomáš Kunst se starostkou obce Janou Koberovou usnesli, že vyzkouší, jak je naše jednotka bojeschopná. Po obdržení sms zprávy o požárním poplachu v ranních hodinách, se členové jednotky scházeli u Hasičské zbrojnice. Nakonec se nás sešlo 7 do 10 minut a jednotka mohla vyjet. 2 jeli Avií DVS k místní pískovně, aby zajistili čerpací stanici. Ostatních 5 jelo naší cisternou k požáru. Až do doby, kdy jsme s cisternou dorazili na místo a rozbalili hadice, jsme nevěděli, že jde o cvičný poplach. Po uhašení požáru, prolití ohniska a chvilce čekání zda požár znovu nevypukne, jsme se vydali do naší čerpací stanice. Po příjezdu do stanice jsme naplnili cisternu. Při plnění cisterny, už jsme kolegům řekli, že to bylo cvičné a že můžeme v klidu doplnit, pobalit a jet zpátky před zbrojnici a uklidit techniku.

Požár stařiny

Požár stařiny o celkové rozloze cca 3-4 ha. Kdy naše Jednotka plnila úlohu čerpací stanice pro kyvadlovou dopravu vody a následný dohled na požářišti do 24:00 hod. Kontroly probíhali každou hodinu po uhašení a odjezdu ostatních Jednotek.