Zdobení Vánočních stromů

12.11.2011 09:00

 

Zdobení stromů probíhalo od 12 a 13.listopadu od 9:00hod., konečné zdobení a dodělávka se konala dne 17.11.11 o Státní svátek : Den boje za svobodu a demokracii.

Začalo se 12.11.11 v 9:00hod tím, že se jelo nejdříve na výpomoc do vedlejší obce Hostín u Vojkovic, kde se odstrojil jeden strom, který byl ozdobený dříve a světla se přendala na strom před základní školou. Poté co se dodělal strom v Hostíně u Vojkovic, tak jsme se vydali nastrojit 2 stromy ve Vojkovicích, které máme před Hasičárnou. Dříve než jsme stromy mohli začít zdobit, museli jsme je odstrojit od starých ozdobných světel. Konec zdobení byl cca něco okolo 16:30hod.

Dalšího dne 13.11.11 v 9:00hod se začalo zdobit v obci Křivousy na náměstí, kde byli 2 stromy, které se dozdobili cca okolo 11:30hod. Po ozdobení stromů jsme se ohřáli v obci Bukol u velitele jednotky, kde se strojily další 2 stromy, a dali si čaj či kafe. Po půl hodinové pauze se začalo zdobit v obci Bukol před místní hospůdkou. Po natažení a připojení přívodního napájecího kabelu z lampy místního osvětlení, která byla přes silnici, se světla vyzkoušela a zdobení cca někdy okolo 16:00hod. v obci Bukol skončilo. Ještě tento den se po stromech v Bukoli musel natáhnout a připojit na stromech napájecí kabel ve Vojkovicích před Hasičárnou, což trvalo až do tmy cca do 18:00hod.

Dne 17.11.11 v 9:00hod se začal zdobit malý stromek v obci Dědibaby. Po dokončení zdobení stromku v Dědibabech se musel ještě připojit přívodní kabel ve Vojkovicích před hasičárnou k lampě místního osvětlení.